Wszystkie dzieci uwielbiają kaszki

Wyższości mleka matki nad mlekiem modyfikowanym nie trzeba udowadniać. To przecież oczywiste, że to co stworzyła natura jest lepsze pod prawie każdym względem. Dlatego też karmiłam naturalnie swoje dziecko do ukończenia przez nie 6 miesięcy. Później wiele czynników miało wpływ na zmianę pokarmu na mleko modyfikowane. Wybrałam mleko Nestle i nie żałuję, bo maluch je naprawdę lubi. Gdy widzi kubek z mlekiem, uśmiecha się szeroko, a czasem piszczy z radości. Oczywiście wcześniej było dużo sprawdzania z mojej strony, czy to mleko jest odpowiednie. I okazało się, że lepszego nie ma. Zawiera ono wszystko to, co potrzebne dziecku do prawidłowego rozwoju i oczywiście w odpowiedniej ilości. Jednak najwięcej radości mamy obydwoje, gdy przygotowuję kaszkę Nestle. Super jest widzieć zadowolonego malucha.

Kaszkę podaję na razie trzy razy dziennie: na śniadanie, na podwieczorek i kolację. Jednak, żeby nie było zbyt nudno, w ciągu dnia nie podaję takiej samej kaszki. Śniadanie to najczęściej kaszka mleczno ryżowo-kukurydziana “Dzień dobry” o smaku banana z truskawką. Ma idealną konsystencję i zawiera między innymi cynk, żelazo i witaminy A i C, a także aktywne kultury bakterii Bifidus BL. Na kolację zwykle podaję kaszki Nestle Zdrowy brzuszek. Maluszek uwielbia kaszkę owsiano-pszenną ze śliwką. Jest bardzo sycąca i wystarcza na całą noc. Moje dziecko śpi jak suseł, bez budzenia się na jedzenie.

Dzięki kaszkom mogłam wyeliminować z łatwością podawanie piersi w nocy. Kaszki Zdrowy brzuszek są także bardzo pomocne przy jakichkolwiek kłopotach z małym brzuszkiem. Nie dziwne, bo zawierają naturalny błonnik PREBIO 1, Bifidus BL oraz lekkostrawne zboża. Maluszek bardzo ładnie zjada również Kaszki Nestle mleczno-pszenne z jogurtem, ale te czasem podaję na drugie śniadanie zamiast zwykłych jogurcików i gdy zgłodnieje przed obiadkiem. Jednak podczas podwieczorku rządzi kaszka do picia.

Odkąd odkryłam Kaszki do picia Nestle zawsze zabieram je teź na spacer, bo wystarczy przelać do kubka i gotowe do picia. Idealna do picia konsystencja nadaje się właśnie podczas różnych wypraw. Najbardziej posmakowała mu kaszka 8 zbóż z miodem. Kaszki są super!

Zobacz więcej interesujących informacji odnośnie żywienie dziecka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s