Mleko Nestle dla dzieci po 1. roku życia

Gdy nadchodzi ten ważny dzień, czyli pierwsze urodziny dziecka, wiele się zmienia. Z dnia na dzień zauważamy coraz większe postępy w rozwoju malucha, coraz więcej kroków stawia, zaczyna wymawiać pierwsze sylaby, a niektóre nawet oznaczają konkretne rzeczy, jak na przykład piesek, picie czy samochód. Zawsze patrzę z wielką dumą na takie postępy i wiem, że zawdzięczam je też prawidłowemu żywieniu mojego malucha.

Po pierwszym roku dziecko je już praktycznie wszystko i nawet konsystencja nie musi się bardzo różnić od tej dorosłej. To co się również zmienia w żywieniu dziecka  to rodzaj mleka. Mleko z dwójką jest już niewystarczające dla roczniaka więc przechodzimy na trójkę. Ja podaję swojemu maluchowi mleko Nestle Junior dla dzieci po 1. roku życia. Moim zdaniem jest najlepsze. W żadnym wypadku nie podam mu mleka z kartonu, które kupuje się w spożywczym, bo wiem, jakie może przynieść to konsekwencje. Gdy sama byłam w tym wieku,  dzieciom podawano właśnie mleko prosto od krowy, jednak jest ono zbyt “ciężkie” dla całego organizmu dziecka, zwłaszcza dla jego nerek. Jednak mleko Nestle to mleko modyfikowane, które jest idealnie skomponowane dla tak małego dziecka. Nie tylko nie obciąża nerek, ale zawiera składniki, które wspierają wzrost i rozwój dziecka.

Podaję swojemu dziecku około dwóch szklanek Mleka Nestle Junior dziennie, co pokrywa 100% zalecanego dziennego spożycia wapnia. Oprócz tego okazuje się, że mleko to zawiera nawet 21 razy więcej żelaza niż mleko krowie i ma 10 witamin. Oczywiście zawiera także odpowiednią ilość składników odżywczych, takich jak białko, żelazo i niezbędne składniki mineralne. Ale to wszystko przeczytamy na nowym opakowaniu mleka Nestle, które jest bardziej czytelne. Stąd też wiem, że mleko to jest najlepsze na rynku. Wystarczy porównać z etykietami innych mlek. Moim zdaniem każde dziecko polubi to mleko, zwłaszcza, że można wybrać różne smaki, czyli każdy gust da się zaspokoić. Wypróbowaliśmy już mleko o smaku naturalnym oraz waniliowym. Teraz kolej na mleko z miodem i kleikiem ryżowym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s