Jak zdrowo rozszerzać dietę dziecka – mini-ściąga :)

Tak, wiem – dawno nie pisałam. Ale zaganianie przedświąteczne zrobiło swoje. Nie było czasu siąść nad blogiem. Dziś też niezbyt typowa chwila na wpis – w Niedzielę Wielkanocną raczej wypadałoby świętować z rodziną, choćby i wieczorem. Rzecz w tym, że świętowaliśmy z rodziną. I niestety, mocno mnie to świętowanie rozsierdziło. Tak bardzo, że postanowiłam czym prędzej napisać do młodych mamuś, takich jak ja – kobiety, musimy być asertywne!

Już wyjaśniam. Nasz synek je coraz więcej. Rozszerzanie diety, jak do tej pory, idzie jak złoto. I chyba rodzinka uparła się, by co nieco rzecz utrudnić! „Daj mu jajeczka”. „Przecież mój żurek mu nie zaszkodzi”. „Jaką kaszkę, po co kaszkę? On tęskni za konkretnymi smakami, daj mu serniczka”, „Czemu te owoce ze słoiczka, może truskaweczkę?”…

Wrrrr… Niełatwo trzymać się tu zaleceń lekarzy i dietetyków, gdy zwarty front zjednoczonych rodzinnych sił uderza z całą mocą w ich pojęciu jak najlepiej rozumianej troski o dziecko… Drogie panie, chyba najlepiej będzie wydrukować sobie na kartce i nosić ją stale przy sobie, by nigdy nie zabrakło Wam argumentów.

– produkty, o które rozszerza się dietę powinny być serwowane dziecku osobnymi porcjami, by można było wyeliminować te, które dziecko uczulają i powinny być ze sprawdzonego żródła!

– pewne produkty, silne alergeny, jak truskawki (sic!) nie powinny zbyt wcześnie pojawić się w diecie dziecka!

– na pewno nie serwujemy mu potraw zawierających „dorosłe” przyprawy, takie jak sól, pieprz, cukier!

Gdy zabraknie nam słów, sięgamy po ściągę i – jej się trzymamy! Nie dajmy sobie wmówić, że ktoś wie lepiej od nas, co jest dobre i zdrowe dla naszego dziecka. Wracam świętować :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s