Soki warzywne- sposób na małego warzywnego niejadka

Czy Wy mamusie też macie problem z warzywami w diecie dziecka? Na początku było pięknie. Wszystkie warzywka w postaci papek i niewielkich grudek znikały w buziach dziecka w oka mgnieniu. Jednak nagle z dnia na dzień maluch przestał się interesować warzywami, wręcz nimi pluł. Co tu robić, pomyślałam? I zaczęłam walkę o każde warzywo.

Oczywiście z góry walkę przegraną, ale to już dowiedziałam się po fakcie. Teraz próbujemy innego sposobu i całkiem dobrze nam to idzie. Otóż słyszałam kiedyś, że dziecko musi spróbować coś nawet dziesięć razy, zanim się do tego smaku przekona. Więc zaczęłam od warzywnych soczków. Moim podstawowym błędem było wprowadzanie wszystkich smaków na raz, wtedy gdy już maluch mógł jeść wszystko. Musiałam więc zacząć od nowa. Całe szczęście, że marchewkowy był bardzo dobrze tolerowany, nawet sam. Zaczęłam więc od soczku pomidorowego Bobo Frut, POMIDOREK. Pyszny, jak dla mnie, smak pomidorów, jaki pamiętam z dzieciństwa, na początku nie smakował mojemu dziecku. Po kilku, chyba pięciu próbach podawania po łyżeczce, w końcu soczek posmakował. Najlepsze jest to, że ten soczek ma bardzo fajny smak, bo został przygotowany z marchewki, pomidorów i soku winogronowego. Udało się, teraz mój maluch pije pyszny sok pomidorowy aż mu się uczy trzęsą. Obecnie jesteśmy na etapie dyni. O dziwo nie wykręca nosa na widok DYŃKA, chociaż nie pije wszystkiego. Ale nic na siłę. I co najważniejsze w podawaniu dziecku warzyw? Zawsze próbujemy nowych smaków na głodniaka. Zgodnie z powiedzeniem mojego męża: Głodny to zje! 🙂

Teraz tylko czekam na pyszne pomidory z działeczki pachnące słońcem i będziemy próbować gryźć je prosto z krzaka, jak to robiłam kiedyś ja.
A dlaczego warto podawać dziecku warzywa i soki warzywne? Ponieważ zawierają mnóstwo błonnika pokarmowego, który jest niezbędny w procesie zdrowego trawienia i zapobiega zaparciom, mają bardzo mało cukru i można je jeść praktycznie bez ograniczeń, a także zawierają ogromne ilości samych dobrych witamin i składników mineralnych. A soczki to najlepszy sposób na przekonanie malucha do warzyw, a także sposób na ich przemycenie, gdy dziecko jest wyjątkowo oporne na warzywa w całości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s